Dirsek Ağrısına Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Dirsek Ağrısına Ne İyi Gelir?

Dirsek ağrısına ne iyi gelir, sıklıkla karşılaşılan şikâyetler içerisinde yer alan dirsek ağrısının giderilmesi için yapılacak bazı uygulamalar bulunmaktadır. Öncelikle ağrının asıl sebebinin belirlenmesi gerekir. Dirsek ağrıları genellikle dirsek çıkığı veya dirsek eklem bölümünde bulunan problemler sebebiyle ortaya çıkar. Ayrıca dirsek ağrılarının başlıca sebepleri arasında dirsek bölümünde bulunan kırıklar, düşme sonucu oluşan sakatlık, kaza sonucu oluşan dirsek problemleri, tendinit adı verilen tendonda görülen şikâyetler yer alırken; radyal tünel sendromu sebebiyle meydana gelen sinir sıkışmaları da dirsek bölümünde ağrı oluşumuna sebep olur. Ayrıca kübital tünel sendromu dirsek bölümünde bulunan kemiğinin sinirlerinde sıkışma yaratması sebebiyle ağrıyı tetikler. Dirsek ağrısına ne iyi gelir, bu bölümde bulunan iltihaplanma dirsekte şişkinlik ve gerginlik yarattığı için ağrı oluşturur. Dirsekte geçmeyen ağrılar görüldüğü zaman vakit kaybedilmeden doktora gidilmesi gerekir. Yapılacak uygun tedavilerle dirsek ağrılarının giderilmesi sağlanırken; küçük uygulamalarla bu bölümde bulunan ağrıların giderilmesi sağlanır.


Dirsek ağrısına ne iyi gelir?

 • Dirsek ağrısının başlıca nedeninin bilinmesi tedavi sürecinde oldukça önemlidir. Dirsek ağrılarının geçmesi için kolun dinlendirilmesi gerekirken; uzun süreli hareket etmemesi yerine aralıklı dinlendirilmesinde fayda sağlar.
 • Dirsek ağrısı bulunan bölgeye buz uygulaması yapılması son derece etkilidir. Bunun yanı sıra ısıtılmış havlu uygulaması da son derece etkili olur. Dirsek ağrısına ne iyi gelir, özellikle dirsek bölümünde bulunan şişliklerin tedavisinde buz kompresi uygulaması son derece fayda sağlar. Sıcak uygulama yapılması ile dirsek bölümünde bulunan dokularda gevşemesi sağlanırken bu bölümde bulunan kan akışının kolaylıkla yapılmasına destek olur.
 • Bunun yanı sıra dirsek bölümündeki ağrıların giderilmesi için bu bölümde bulunan kasların hareket ettirilmesi sayesinde tendonlardaki kasların hareketi ile ağrı azaltılır.
 • Bu şikâyetin giderilmesi için Fizik Tedavi son derece etkilidir. Fizik Tedavi sayesinde eklem bölümlerinin güçlendirilmesi sağlanırken; bu bölümün hareketliliğini tekrar kazanması sağlanır.
 • Ayrıca kullanılacak antienflamatuvar ilaçlar ile bu bölümde oluşan iltihap ve ağrıların giderilmesini sağlanır.
 • Kullanılacak iltihap söktürücü ilaçlar ile bu bölümde bulunan ağrıların giderilmesi sağlanır.
 • Dirsek ağrısına ne iyi gelir, bazı hastalara kortizon uygulaması yapılarak bu bölümde bulunan ağrılarda giderilmesi sağlanır. Bunun için doktor tavsiyesi gerekirken, Uzman kişilerin uygulama yapması son derece önemlidir.
 • Dirsekte bulunan ağrıların giderilmesi için cerrahi müdahale gerekebilir. Buradaki problem büyük ise artroskopik ameliyat ile bu bölüm tedavi sağlanır.
 • Bu süreç içerisinde kişinin eklem bölümünü zorlayacak hareketlerden kaçınması gerekir. Dirsek ağrısı geçene kadar ağır kaldırmaması tavsiye edilir.

Dirsek Ağrısına Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dirsek Eklemi Anatomisi

Dirsek Eklemi Anatomisi

Haber Bülteni

Güncel

Sol Dirsek Ağrısı Tedavisi

Sol Dirsek Ağrısı Tedavisi

Güncel

Dirsek Eklemi Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Dirsek Eklemi Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Ayak Dirsek Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Dirsek Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

İt Dirseği Duası Okunuşu ve Anlamı

İt Dirseği Duası Okunuşu ve Anlamı

İt Dirseği Duası, İt dirseği ya da diğer adıyla bilinen arpacık göz kapağı kenarındaki kirpiklerde kıl köklerin de meydana gelen iltihaplanma olayıdır. İltihaplı [...]

Dirsek Çarpması Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Dirsek Çarpması Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Dirsek Çarpması Ağrısı, dirsek elimizin kontrol merkezidir. Dirsek kemiği siniri yani ulnar sinir, omurgadan başlayıp omuz ve koldan geçerek küçük parmaklardan geçip y[...]

Dirseklerde Kaşıntı Nedenleri?

Dirseklerde Kaşıntı Nedenleri?

Dirseklerde Kaşıntı, Ara ara görülen rahatsızlıktır. Cilt kuruluğu, parazit ve alerjik sebepten dolayı dirsek bölgesinde kaşıntı oluşur. Kaşınan yerde kızarıklı[...]

Dirsekte Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Dirsekte Şişlik Belirtileri ve Tedavisi

Dirsekte Şişlik; İnsanlar yaşamları boyunca birçok kaza ile karşı karşıya kalmaktadır. Yüksekten düşme, kaza, darbe alma, ağır kaldırma ve yaralanmalar sonrasında[...]

Sağ Dirsek Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sağ Dirsek Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sağ Dirsek Ağrısı: Dirsek ağrısı çok yaygın olarak görülen bir şikâyettir. Ayrıca sağ dirsek ağrısı oluşumunun çok çeşitli sebepleri vardır. Bundan dolayı, [...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6